Kurumsal vatandaşlık anlayışımız ve verimliliğe odaklı yaklaşımlar geliştiren proaktif  bakış açımızla sosyal sorumluluk alanında önemli çalışmalara imza atıyoruz. Çalışmalarımız ve iş yapış biçimimiz bu odaktan hareketle şekilleniyor. Böylece sınırlı kaynakları etkin bir şekilde değerlendirerek doğaya ve çevreye olan saygımızı bu alanda yaptığımız çalışmalarla sürdürülebilir kılıyoruz.

Öncelik çocuklar olmak üzere, eğitim, sağlık ve çevre alanlarında önemli projeler yapıyoruz. Çalışmalarımızla sürdürülebilir etkiler yaratmak için destek verdiğimiz projelerin uzun soluklu olmalarına, toplumsal anlamda fayda üretmelerine dikkat ediyoruz. Sosyal sorumluluk konusunda kurumsallaşmaya yönelik çalışmalarımızda sürdürülebilirlik yaklaşımı içinde kalıcı değerler üretebilmek amacındayız.​

Turkuaz Seramik olarak kurulduğumuz günden bu yana kurumsal sosyal sorumluluk kapsamında eğitime destek çalışmalarına önem veriyoruz.  Bu doğrultuda Milli Eğitim Bakanlığı’nın önderliğinde köy okullarının tuvaletlerini yenilemelerini sağlıyoruz ve minik öğrencilerimizi daha sağlıklı şartlara kavuşturuyoruz. Kayseri ve ilçelerine 4000 parçalık vitrifiye grubu yardımı yaptık. Önümüzdeki dönemde de bu çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Çevre alanında yaptığımız projemizde ise Kayseri’deki ikinci en büyük, Türkiye’de de 5. en büyük güneş enerjisi santrali olan tesisi devreye alarak hem kendi kullandığımız enerjiyi yeşil enerjiden elde ediyor hem de fazla enerjinin sisteme aktarılmasını sağlıyoruz. Her sanayi kuruluşu üzerinde bulunduğu dünya ve doğa ile uyum içinde olmalı inancıyla, fabrika bacalarımızın tamamını mikron seviyesinde parçacık tutan filtrelerle donatarak çevre koruma tedbirlerini titizlikle yerine getiriyoruz.

Sağlık alanında da önemli çalışmalara imza atan firmamız 2015 yılında, Erciyes Üniversitesi Hastanesi’ne devredilmek üzere onkoloji hastanesi inşa etti. Kayseri ve çevre illere hizmet edecek olan Nazende-Nuri Özkaya Onkoloji Gündüz Tedavi Ünitesi’nde günde yaklaşık 70 hastaya hizmet veriliyor.