Turkuaz Seramik Müşterilerini Ağırlamaya devam ediyor

Turkuaz Seramik ailesi olarak, müşterilerimizin firmamızı ve üretim teknolojimizi yakından tanımalarını sağlamak ve yapılan yeni yatırımları tanıtmak amacıyla düzenlediğimiz teknik gezilere bir yenisini daha ekledik.

İstanbul Bölge Bayilerimizden Elise Yapı Malzemeleri firması ve müşterilerinin katıldığı teknik gezi, 13 Mayıs 2016 Cuma sabahı İstanbul da başlayarak 14 Mayıs 2016 Cumartesi Kayseri Havaalanında son buldu.

Cuma günü ilk olarak merkez tesislerini gezen misafirlerimizden bir kısmı ilk defa bir Vitrifiye üretim tesisini gezdiklerini ifade edip, işin ne kadar zor olduğunu ancak görünce anladıklarını söylediler. Dökümhaneden paketlemeye kadar geçen sürenin yaklaşık 10 gün olduğunu öğrenen müşteriler, özellikle fırınlama esnasındaki ısının 1250 dereceye kadar çıktığını öğrenince, “İşin ne kadar teknik ve bilimsel bir beceri gerektirdiğini daha iyi anlamış olduk.” dediler.

Merkez tesislerden sonra, İncesu ilçesi organize sanayinde bulunan ikinci tesisimizi ziyaret eden müşterilerimiz, son yatırımlarımızdan olan güneş enerji santralimizi de inceleme fırsatı buldu. Ürettiği enerjiden, kullandığı teknolojiye kadar, Avrupa kıtasında nadir bulunan bir tesis inşa ettiğimizi belirten İstanbul Bayilerimiz, son teknoloji ile donatılan basınçlı üretim hatlarımız ve dünyanın en uzun fırınlarından biri olan tünel fırınımızı görünce “Ne kadar güçlü bir üretim kapasitesi olduğunu tescillemiş olduk.” Dediler.

Elise Yapı Malzemeleri sahiplerinden Gürkan Nazlıgüloğlu; “Tasarımından üretimine kadar, paketlemesinden sevkiyatına kadar zor bir iş olan Vitrifiye üretimi, ancak işini çok sevmek ile bu kadar büyütülebilir. Firma çalışanlarının ve sahiplerinin işlerini bu kadar benimsemesi de haliyle başarıyı getiriyor.” Dedi.

Kayseri Erciyes dağı eteklerinde yenilen akşam yemeğinde günü değerlendirme imkânı bulan müşterilerimiz, Erciyes Dağının bol oksijenli havasını teneffüs edip günün yorgunluğunu atmaya çalıştılar.

Geziler bize ve bayilerimize çok şey katıyor.

Teknik gezinin ikinci günü 1 saatlik bir eğitim ve yeni ürünlerin tanıtımı ile başladıktan sonra Nevşehir ili Ürgüp yöresine yapılan Turistik gezi ile son buldu. Kayseri’de yapılan kapanış yemeğinde konuşan Satış ve Pazarlamadan sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Sn. Oğuz ÖZKAYA, “Bu tür gezileri uzun zamandır yapıyoruz. Karşılıklı olarak birbirimizi daha iyi tanıma fırsatı bulduğumuz, piyasa ve nihai tüketici hakkında ilk ağızdan bilgi alabildiğimiz önemli bir aktivite olduğunu düşünüyorum. Gezilerin bayilerimize de çok şey kattığını, ürünün üretiminden sevkiyatına kadar geçen safhaların ancak iyi ve kaliteli bir satışla taçlanabileceğini belirten ÖZKAYA, etkinliğe katılan tüm bayilerimize ve özellikle gezinin düzenlenmesinde emeği olan Elise Yapı firması yetkililerine teşekkür ederek misafirlerimizi hava limanına uğurladı.