Haberler

3-6 Mayıs 2018 tarihleri arasında, Antalya Tesisat ve İnşaat Malzemecileri Derneği ve Antalya Bayilerimizi ağırladık.

3 Mayıs Perşembe akşamı Kayseri’ye gelen misafirlerimizi otelde karşılayıp ertesi gün yapılacak Teknik ve Turistik geziler için dinlenmeye çekildiler.

4 Mayıs Cuma günü fabrika sunumundan sonra Nevşehir Ürgüp yöresine yapılan turistik gezi ile başlayan program, akşam saatlerinde Kayseri Yöresel Yemekler ikram edilmesi ile son buldu.

5 Mayıs Cumartesi günü ise Kayseri Merkez Tesislerine yapılan Teknik gezi ve İncesu İlçesinde bulunan Tesislerimizin Teknik gezisi ile başladı. Avrupa’nın en büyük vitrifiye ve etajerli lavabo üretim tesisi olan İncesu tesislerini ilk defa gezen müşterilerimiz ve Antimder Başkanı Sn. Osman Güngör, “Birçok yurt içi ve yurt dışı gezilerine katıldık. Yurt dışındaki firmalardan çok daha teşkilatlı ve organize bir akış görmek bizi son derece mutlu etti.” Dediler.

Nihai Tüketici ile İlk Temas Çok Önemli

Satıştan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Sn. Oğuz Özkaya ise misafirlerimizi ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti ifade ettikten sonra, “Antimder’in firmamızı ziyareti bizi ziyadesiyle mutlu etti. Antalya her zaman zor bir Pazar olmuştur. Gerek aldığı yurt dışı ziyaretler ile, gerekse hizmet sektöründeki rolü ile en üst düzey ürünlerin tercih edildiği bir müşteri profili var. Antalya’da sizler gibi değerli bayilerimizle çok iyi bir yapılanma gerçekleştirerek, müşteri taleplerine en uygun çözümleri sunuyoruz. Bir pazarda üretim ne kadar önemliyse, müşteri ile yüz yüze gelen satıcılar da o kadar önemli. Bu güler yüzlü misafirlerimizi bizleri Antalya’da çok iyi temsil ettikleri için tekrar tebrik ederim.” Diyerek görüşlerini ifade etti.

Teknik gezimiz 6 Mayıs Pazar günü sabah erken saatlerinde misafirlerimizi yolcu ederek sona erdi.

Ülkemizin öncü sanayi kuruluşlarından olan Turkuaz Seramik, ilk günkü heyecanıyla seramik sağlık gereçleri pazarına özel ürünler üretiyor. 60’dan fazla ülkeye ihracat yapan firma dünya standartlarında yaptığı üretimi Ar-Ge, Tasarım ve İnovasyon faaliyetleriyle sürekli destekliyor. Ülkemize fayda sağlayacak yüksek katma değerli ürünlerin araştırılması ve geliştirilmesi stratejisini benimseyen Turkuaz Seramik Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın 776’ncı, Kayseri’nin 9’uncu Ar-Ge Merkezi belgesini alarak Ar-Ge, Tasarım ve İnovasyon alanlarında rüşdünü bir kez daha ispatlamıştır.

Yenilikçi fikirlerin hızla değerlendirilebileceği, sadece üniversite ve araştırma kuruluşlarının değil, ferdi başvuruların da ticarileştirilmesinde önemli bir görev üstlenecek olan Turkuaz Seramik Ar-Ge Merkezi hakkında bilgi veren Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Abidin ÖZKAYA “Çeyrek asırlık bilgi birikimini bilimsel araştırma metotlarıyla birleştirerek seramik sektöründe ve özellikle de ileri teknoloji alanlarında ülkemizin gururu olacak büyük projelere imza atmayı hedeflemektedir. Sektörün önemli oyuncularından Turkuaz Seramik Ar-Ge, Tasarım ve İnovasyon faaliyetlerinde de ulusal ve uluslararası platformlarda lider olacağına inancımız tamdır.  Yapacağımız Ar-Ge, Tasarım ve İnovasyon faaliyetleri global dünyada ülkemizin markalaşmasına katkıda bulunma yanında edinilen know-how gücümüze güç katacaktır.” dedi.

Ar-Ge ve İnnovasyon günümüzde rekabetin vazgeçilmez unsurlarından biri haline geldiğini belirten Özkaya, “Etkin Ar-Ge teşvikleri ile sanayisi desteklenen ülkeler Dünya Rekabet Sıralamasında en üst seviyelerde yer almaktadır. Turkuaz Seramik olarak beklentimiz; yapılan Ar-Ge çalışmalarının ülkemize ekonomimizde katma değer yaratacak, uluslararası pazarda rekabet gücümüzü artıracak ileri teknoloji içeren ürünler olarak dönmesi” olduğunu belirterek “Ar-Ge Merkezimizin kurulmasında emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Turkuaz Ar-Ge’nin firmamıza, Kayseri’mize ve ülkemiz ekonomisine önemli katkılar sağlamasını diliyorum.” diyerek sözlerini noktaladı.

Kayseri Sanayi Odası’nın 01 Nisan 2018 tarihinde yaptığı seçimlerle belirlenen 51 meclis üyesi, 07 Nisan 2018 tarihinde organ seçimlerinin 27. maddesi gereği Meclis Üyesi Zühal Gözüküçük başkanlığında ilk toplantısını yaparak, meclis başkanlık divanını seçti. Tek liste ile gidilen seçim sonucunda KAYSO Meclis Başkanlığına Abidin Özkaya tekrar seçildi.

Seçimlerden sonra açıklama yapan KAYSO Meclis Başkanı Abidin Özkaya, Kayseri Sanayi Odası’na yakışır bir şekilde, demokratik bir ortamda seçimleri tamamladıklarını belirterek, kendisini meclis başkanlığına seçen meclis üyelerine teşekkür etti.

Önümüzdeki sürecin hem Kayseri sanayisi hem de Türkiye sanayisi açısından ciddi bir süreç olduğunu açıklayan Özkaya, “Türkiye sanayisinin değişime ihtiyacı olduğunu hepimiz biliyoruz. Sanayiciler olarak önümüzde bir takım hedeflerimiz var. Biz bu hedefleri ancak finans yapımızı değiştirmekle, kafa yapımızı değiştirmekle, en önemlisi de ürettiğimiz ürünlere yeni katma değerler ekleyerek yakalayabiliriz. Buradaki tüm sanayicilerimizin bu bilinç içerisinde olduğunu biliyorum. Karşılıklı istişare halinde şehrimizin ve ülkemizin gelişip kalkınmasına katkı sağlama gayreti içerisinde olacağız” dedi

Kayseri Sanayi Odası’nın kapılarının tüm sanayicilere her zaman açık olduğunu ifade eden Özkaya, “Meclisimizde olsun olmasın tüm sanayicilerimizin önerilerine açığız. Birlikte olursak, el ele verirsek problemleri çok daha hızlı çözeriz. Ben bu vesile ile bizlere verdiğiniz bu yükümlülükten dolayı hepinize tekrar tekrar teşekkür ediyorum. Önümüzdeki dönemin Kayseri ve ülke sanayisine hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde sözlerini tamamladı.

30 Mart 2018 tarihinde Konya Bölgesi Ana Bayimiz Güçpa Yapı önderliğinde yaklaşık 50 kişilik bir alt bayi grubu teknik incelemelerde bulunmak üzere fabrikamızı ziyaret etti. Sabahın erken saatlerinde Güçpa Yapı tesislerinde buluşan bayilerimiz öğle saatlerinde Kayseri İncesu İlçemizde bulunan tesislerimize intikal ettiler. Yenilen öğle yemeğinden sonra firmanın tüm üretim hatlarını detaylı bir şekilde inceleyen bayilerimiz gelinen noktadan çok memnun olduklarını ifade ettiler. Güçpa Yapı Ortaklarından İsmail Şirin ise “Uzun yıllardır dağıtımını ve satışı üstlendiğimiz Turkuaz Seramik Markasının günden güne sektöründe liderliğe yükselişine şahit oluyoruz. Yatırımlara hız kesmeden devam eden Turkuaz Seramik bulunduğu yerin hakkını veriyor.” Diyerek yatırımlardaki devamlılığa vurgu yaptı.

İncesu İlçesinde bulunan fabrikadan sonra Kayseri Merkez’de bulunan fabrikayı da inceleyen bayilerimiz, ziyaretin ardından dinlenmek üzere otele yerleştiler. Akşam yemeği, Erciyes dağından Kayseri Manzarası eşliğinde yendikten sonra yapılan zirve yürüyüşü ile ilk gün sona erdi.

Ziyaretin ikinci günü Nevşehir Ürgüp Yöresine yapılan turistik gezi ile keyifli anlar yaşayan misafirlerimiz, yörenin tarihi ve turistik yerlerini ziyaret ettikten sonra akşam saat 17.30 civarında Konya’ya uğurlandı.

22 Mart 2018 tarihi sabahında yola çıkan Diyarbakır Bulsan Yapı ve alt bayileri saat 19.00 gibi Kayseri’ye giriş yaparak otele yerleştiler. Yenilen akşam yemeğinden sonra dinlenmeye çekilen bayilerimiz ertesi gün yapılacak Nevşehir Ürgüp Yöresi Turistik gezisi için bol bol dinlenme fırsatı buldular.

23 Mart 2018 sabahında direk Nevşehir Ürgüp Yöresi gezisi ile başlayan günümüz, bölgenin tarihi ve turistik bölgelerinin ziyaretinden sonra Kozaklı ilçesinde bulunan Termal Hotellerde sonlandı.

24 Mart 2018 günü teknik gezilerin yapıldığı, başta Kayseri Merkez tesislerimiz ve İncesu İlçesinde bulunan tesislerimizin gezisi ile devam etti. Teknik gezilerin ardından yenilen öğle yemeği ile nihayete eren gezi programımız Diyarbakır Bayilerimizin yolcu edilmesiyle sonlandı.

16 Mart 2018 tarihi sabahında yola çıkan Mersin Mertaş Yapı ve alt bayileri saat 14.00 gibi Kayseri İncesu İlçesinde bulunan tesisimize vardılar. Yol yorgunluğunun atılması ve yenilen yemekten sonra tesislerimizi inceleyen bayilerimiz başarının tesadüf olmadığını ve çalışan, akıllı işler yapan herkesin eninde sonunda başarıya ulaşacağını ifade ettiler.

Mertaş Yapı sahibi Sn. Doğukan ACAR Bey ise “Neredeyse 22 yıllık bir ticaret ilişkisi içerisinde olduğumuz Turkuaz Seramik hem kendi büyüdü hem bizim firmamızı büyüttü. Sektörün gelişmesinden çok daha hızlı bir gelişme grafiği yakalayan firma aynı zamanda paydaşları olan biz bayilere de önderlik etti.” Diyerek uzun süreli iş birliğine vurgu yaptı.

17 Mart 2018 sabahı Kayseri Merkez Tesislerimizin Teknik Gezisinden sonra Nevşehir Ürgüp Yöresine yapılan Turistik geziyle eğlenceli anlar yaşandı. Tarihi ve Turistik yerlerin gezilmesinden sonra testi atölyesinde yapılan sunumdan sonra nihayete eren gezi programı misafirlerin Mersin’e yolcu edilmesiyle son buldu.

09 Mart 2018 Cuma günü Şanlıurfa’dan hareket eden bölge bayimiz Huzur Yapı ve 50 kişilik alt bayi grubu aynı günün akşamı Kayseri’ye intikal etti. Güzel bir akşam yemeğinden sonra dinlenmek üzere otele yerleşen bayilerimiz, ertesi gün yapılacak teknik gezi için enerji topladı.

Cumartesi günü yapılan teknik gezilerde hem merkez tesislerimizi hem İncesu ilçesinde bulunan tesislerimizi gezen bayilerimiz, firmanın geldiği seviyenin tek kelimeyle mükemmel olduğunu ifade ettiler. Son teknoloji üretim hatlarının devreye alınması ile özellikle klozet kapasitesini 2’ye katlayan Turkuaz Seramik firması, Şanlıurfa ve Civarında en çok tercih edilen vitrifiye markasıdır diyen bayilerimiz Nevşehir Ürgüp Yöresine yapılan turistik geziye de iştirak ettiler.

Nevşehir Ürgüp yöresine yapılan turistik gezide tarihi yerleri ve açık hava müzelerini gezme fırsatı bulan bayilerimiz, aynı günün akşamı saat 18.00 civarında Şanlıurfa’ya uğurlandı.

7 Aralık 2017 Cuma günü Kayseri’ye gelen Hace Yapı, firmamızı ziyaret ederek üretim hatlarını gezdi. İncesu ilçesinde bulunan fabrikamızı ziyaretle başlayan teknik gezi, Kayseri Merkez tesislerimizin gezisiyle nihayetlendirildi. Uzun yıllardır kaba inşaat malzemeleri, kaplamalık ve döşemelik seramik sektöründe faaliyet gösterdiklerini ifade eden firma ortağı Cengiz Okçu “Vitrifiye konusunda ilk gezimizi Turkuaz Seramik tesislerine yaptık. Bu işin düşündüğümüz kadar kolay olmadığını görünce anladım. Ne kadar zahmetli bir iş olduğunu tüm müşterilerimize de anlatacağım.” Diyerek üretimin çok zorlu bir süreç olduğunu ifade etti.

Hace Yapının misafiri Topuzlar İnşaat firması sahibi Faruk Topuz ise Turkuaz Seramik ürünlerini kullanmaktan son derece memnun olduğunu söyleyerek “Gerek çizgisi gerek kalitesi gerekse tasarımı itibariyle tüm inşaatlarımıza değer kattığını düşünüyoruz.” Dedi.

TURKUAZ SERAMİK A.Ş.’YE TSE’DEN TAM NOT:

Turkuaz Seramik A.Ş Yönetim Sistemlerini TSE’den belgelendirdi.

Avrupa standartlarında üretilen ürünlerin, uygunluk belgelerine ek olarak; Lavabo ve Klozet ürün grupları için daha önce TSE Çift Yıldız Kriterlerine Uygunluk Belgesi ve Antibakteriyel Yüzey Özelliğine Sahip Seramik Sağlık  Gereçleri Belgesi alan Turkuaz Seramik A.Ş., sahip olduğu; TS EN ISO 9001:2015 Kalite, TS EN ISO 14001:2015 Çevre, TS ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti ve TS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemlerinde revizyon ve belge yenilemelerinin tamamında TSE’ye geçiş yaptı.

Belgelerin takdimini TSE Kayseri İl Koordinatörü Mahmut ULAŞ yaparken firma yönetimine ve belgelendirme hizmetinde görev alan firma yetkililerine ayrıca teşekkür etti. TSE ile yapılan bu işbirliğinin artarak devam etmesinden duyduğu memnuniyeti ifade eden Mahmut ULAŞ günün anısına ayrıca bir de Türk Standartları Enstitüsü rölövesi hediye etti.

Özellikle son alınan 4 yönetim sistemi belgesinde emeği geçen tüm firma çalışanlara teşekkür ettiğini belirterek sözlerine başlayan Turkuaz Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Abidin ÖZKAYA, 1994 yılından bu yana sürekli gelişen teknolojileri ve geliştirdikleri yenilikçi ürünlerle sektöre yön veren konuma geldiklerini belirterek sözlerine şöyle devam etti; Bu belgelendirmedeki tüm amaç müşteri memnuniyetinin, ihtiyaçlarının göz önünde tutularak, tüketici odaklı, kaliteyi arttırıcı, nihai olarak da minimum kaynakla maksimum verim elde etmektir. Netice itibari ile bu belgelerin hepsinin bir nevi işletmelerin röntgenini çekip sistemde çalışan yada çalışmayan yönlerini tespit etmek ve sürekli iyileştirme çalışmalarına ışık tutmaktır. Değişimlerin çok hızlı yaşandığı günümüzde çevreye ve doğal kaynaklara saygılı üretim anlayışı ile gelecek nesillere karşı sorumluluğumuzu yerine getirmeyi amaç edindik. Doğaya duyduğu saygıyı, insana duyduğu saygı ile birleştirerek faaliyetlerimize devam ediyoruz.  Çeyrek asırda sınırlarının ötesine geçerek dünya pazarının önemli bir oyuncusu konumuna geldik. Yurt içinde ve yurt dışında binlerce satış noktasıyla ürünlerimizi müşterilerimizin beğenisine sunuyoruz. Elbirliği ile Turkuaz Seramik’in daha yüksek yerlere gelmesi ve daha kurumsal bir yapıya ulaşması için gayretlerimiz devam ediyor.”

28 Temmuz 2017 Cuma Sabahı Gaziantep’ten yola çıkan bayilerimiz saat 14.00 civarı Kayseri İncesu İlçesi Tesisimize ulaştı. Gelir gelmez yol yorgunluğunu atmak ve biraz dinlenmek için öğle yemeğine geçen bayilerimiz biraz soluklandıktan sonra başlayan teknik gezi ile fabrikamızı yakından tanıma fırsatını buldular.

İlk defa ziyaret ettikleri fabrikamızı umduklarından çok daha teşkilatlı ve büyük bulan bayiler adına konuşan Metin Kalender, “Ben birkaç kez gelmiş olmama rağmen, değişikliklerin hızına yetişemiyorum. Son gelmemizden bu yana GES Santralini görünce çok şaşırdım. Kendi enerjisini bile üreten bir teknoloji ile çalışan firmamız ile gurur duyuyoruz.” Diyerek memnuniyetini ifade etti.

Dökümhaneden, sırlamaya, fırınlamaya ve kalite ayrımına kadar her üretim prosesini yerinde gören müşterilerimiz, erişilen teknoloji itibariyle dünya standartlarında bir üretim gördüklerini ifade ettiler.

Erciyes Dağı eteklerinde yenilen akşam yemeği ve otelde yapılan havuz etkinliklerinden sonra dinlenme fırsatını bulan bayilerimiz, Nevşehir Ürgüp Yöresine yapılacak turistik gezi için enerji topladılar.

TOP