SERSA Seramik Sağlık Gereçleri Üreticileri Derneği Olağan Genel Kurul Toplantısı Yapıldı

03 Nisan 2015 Cuma Günü saat 10.00 da toplanan SERSA Olağan Genel Kurul’u geçen icra dönemini ibra ederek Dernek Başkanı Sn. Kürşad Noyan ÖZKAYA ile yola devam etme kararı aldı.

Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu tarafından ayrı ayrı sunulan faaliyet raporları görüşüldükten sonra oy birliği ile ibra edildi. Gelecek dönem ile ilgili yapılan faaliyet ve tahmini bütçe öngörülerinin oylamasından sonra geçilen yeni Yönetim Kurulu seçimi, Seramik Federasyonunda Derneği Temsil edecek Delegelerin belirlenmesi ve Dernek Organ ve Komisyonlarının asil ve yedek üyelerinin seçimi ile Olağan Genel Kurul Toplantısı sona erdi.

Dernek başkanlığına yeniden seçilen Kürşad Noyan ÖZKAYA; “Bu ağır ve sorumluluk gerektiren göreve beni yeniden seçme teveccühü gösteren tüm dernek üyelerimize teşekkür ederim.” diyerek gelecek dönem program ve faaliyetleri hakkında, “Tasarımın önem kazandığı, inovasyon odaklı ve fonksiyonelliğin ihmal edilmediği bir üretim ve üretici profilinin oturtulması için derneğimize çok önemli görevler düşmektedir. Özellikle uluslararası ticaretin öneminin arttığı ve bilhassa genel ilişkilerle değil ikili ilişkilerle yürüdüğü bir dönemde Seramik Sağlık Gereçleri alanında Türkiye’nin marka olması için gereken tüm gayreti sarf edeceğiz.” dedi.

Sektörün Sıkıntılarını Etkili bir Şekilde anlatacağız…

Sektörün üretim ve ticaret kapasitesinin arttırılması için sadece sanayicilere iş düşmediğini belirten ÖZKAYA, “Sadece bölgesel bazda teşviklerin değil, sektörel bazda teşviklerin de gündeme alınması gerekir.” diyerek, özellikle verimlilik ve Ar-Ge konularında kat edilecek çok mesafe olduğunu söyledi. Dernek üyelerinden gelen talep ve görüşlerin etkili bir biçimde yetkili mercilere aktarılması noktasında da gerekli aracılık ve köprü rolünü üstleneceklerini söyleyen ÖZKAYA, kendisine bu zor ve meşakkatli yolculukta destek olacak takım arkadaşları ve yöneticileri de tebrik edip yeni görevlerinde başarılar dileyerek sözlerini noktaladı.

Timder Başkanı Sn. Kemal Çelik’ten Sn. Kürşad Noyan ÖZKAYA’ya tebrik mesajı

“03 Nisan 2015 tarihinde gerçekleştirilen Seramik Sağlık Gereçleri Üreticileri Derneği (SERSA) ‘nin Olağan Genel Kurul Toplantısında Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilmeniz, toplantıyı müteakip yapılan ilk Yönetim Kurulu Toplantısında tekrar Yönetim Kurulu Başkanlığına seçilmiş olmanız dolayısıyla sizi şahsım ve TİMFED ve TİMDER Yönetim Kurulumuz adına en içten dileklerimle yürekten kutluyorum.

Aynı gayeye hizmet eden güçlü örgütler olarak sektörümüzün gelişmesi adına gerçekleştirilecek tüm projelerin birlik, beraberlik ve dayanışma içinde sürdürüleceğinden emin olarak size en içten dileklerimle sevgi ve saygılarımı sunar, esenlikler dilerim.”