Bakterilere karşı etkin koruma

Seramikte Son Teknoloji, NANO Teknoloji

Günümüzde kullanılan seramik malzemelerin en önemli özelliği çok sert olmalarıdır. Malzeme her ne kadar sert olursa olsun, bu, aşınmayacağı anlamına gelmemektedir. Aşınma kabaca seramik yüzeylerin mikro yapısının bozularak, yüzey pürüzlülüğünün artması olarak tanımlanabilir. Pürüzlü yüzey ve nemli ortam, mikroorganizmaların çoğalması için en uygun yerlerdir. Çok kuvvetli temizlik malzemeleri ile müdahale edilse bile, mikroorganizmaları bulundukları yüzeylerden tamamen temizlemek neredeyse imkânsızdır.
En yaygın ve ciddi enfeksiyonlara neden olan mikroorganizmalar ise bakterilerdir. Sosyal bir varlık olan insanoğlu, birbirlerine ve eşyaya temas ile bu bakterilerden binlercesini solunum veya sindirim yoluyla bünyesine almaktadır.

NANO Teknoloji Hayatın Her Alanında

Vitrifiye ürünler günlük hayatta sıkça kullanılan ve doğası gereği mikroorganizmaların yoğun olarak bulunduğu malzemelerdir. Turkuaz Seramik AŞ olarak, ürettiğimiz seramik sağlık gereçlerini mikroorganizmalara karşı dirençli hale getirmek ve sayılarının artmasını engelleyecek, yüzey pürüzlülüğünü ortadan kaldırarak daha kolay temizlenecek, anti bakteriyel ve anti mikrobiyal özellikleri yüksek olan nano boyuttaki gümüş iyonları ile özel olarak formülize ettiğimiz “SIR” kaplamasıyla birleştirerek kompozit bir ürün haline getirdik.
Bu kompozit ürünler birbirlerinden farklı fiziksel özelliklere sahip, iki veya daha fazla malzemenin bir araya getirilmesi sonucu oluşan, içine giren her malzemeden farklı fakat daha üstün özelliklere sahip olan ürünlerdir.

Seramik Sektörünün Geldiği Son Nokta: Clean Active

Kısaca Clean Active olarak adlandırdığımız bu ürünler okul, hastane, yolcu terminalleri ve alış veriş merkezleri gibi kalabalık hizmet alanlarında kullanılabileceği gibi, ev ve işyeri gibi özel mekânlarda da gönül rahatlığıyla kullanılabilecek %100’e yakın etki sağlayan, ANTİ BAKTERİYEL ürünlerdir.

Turkuaz Seramik Teknoloji ve Bilgisini Ürünlere Yansıtmaya Devam Ediyor

Yaptığı yatırımlar neticesinde, günde güne ürün kalitesini ve özelliklerini yukarı çeken Turkuaz Seramik, son olarak Antibakteriyel Kaplama teknolojisi ile müşterilerine hijyenik ürünler üretmeye başladı.
Ulaşım imkânlarının artması, insanların ülkelerden ülkelere seyahatlerinin kolaylaşması, ürün ve hizmetlerin kıtalar arası ticaretinin artması, beraberinde hiç tanımadığımız bakteri ve mikroplarında taşınmasına sebep olmaktadır. Hac, Dünya Kupaları, festivaller gibi toplu etkinliklerde bu geçişler artmakta, hiç tanımadığınız hastalık etkenleriyle karşılaşma ihtimali artmaktadır.
Temizlik ve hijyenin öneminin son derece arttığı günümüzde, Turkuaz Seramik, Clean Active olarak adlandırdığı, kendi mühendis ve teknik kadrosunun son derece titiz çalışmaları ile sonuçlandırılan, ANTİ BAKTERİYEL ürünlerini müşterilerine sunmaya başlamıştır.
Ürün gamının genişliği, hem enine hem boyuna en fazla ürün alternatifi ve ıslak zeminlerde kullanılacak birçok aksesuarıyla müşterilerine hizmet etmekte olan Turkuaz Seramik, seramik ile ilgili tüm ürünlerinde (tercihli olarak) Clean Active Anti Bakteriyel özellikli ürünlerin üretimine başlayarak, seramik sektöründeki büyük bir boşluğu doldurmuştur.

TOP