Antalya Bayimizden Fabrikamıza Ziyaret

Yakın zamanda ailemize katılan Antalya Bayimiz Truva Seramik, müşterileri ile birlikte firmamızı ziyaret etti.

Bayilik anlaşmasını yapmamız üzerinden henüz iki ay gibi bir zaman dilimi geçmiş olmasına rağmen, Antalya’da hızla tanıtımlara başlayan ve müşterilerine hizmet sunmaya başlayan Truva Seramik, temsilciliğini üstlendiği Turkuaz Seramik Markasının yerinde görülmesi ve üretim üssünün ziyaret edilmesi için yaklaşık 50 müteahhitlik firması ile birlikte Kayseri Tesislerimizi ziyarete geldi. Antalya ilinin seçkin müteahhitleri, mimarları ve yapı denetim firmalarından oluşan ziyaretçilerimizi, Kayseri’nin zorlu kış şartları ile karşılamış olsak ta, yakın işbirliği, ziyaretçilerin samimi ve dostane yaklaşımları ile havanın soğuk etkisi unutularak yerini keyifli bir programa bıraktı.

Yıllardır Vitrifiye ürünlerini kullandıklarını belirten birçok müteahhit, Vitrifiye üretiminin bu kadar zor olacağını akıllarına getirmediklerini, gördükleri karşısında çok şaşkın olduklarını ifade ettiler. El emeği göz nuru olarak adlandırılabilecek kadar yoğun bir işçilik ile üretilen ürünlerin, döküm aşamasından fırın aşamasına kadar geçen sürecin uzunluğu karşısında şaşıran müteahhitler “Bir lavabonun üretilmesi aşamasında biz iki kat tabliye betonu atarız.” Diyerek kendi işlerin de zor olduğunu, fakat Vitrifiye üretiminin zannedilenden farklı zorluklar içerdiğini bildirdiler.

Uzun zamandır kar görmediklerini, Antalya da henüz kaloriferlerin bile yakılmaya başlamadığını söyleyen misafirlerimiz, teknik gezilerin ardından Erciyes Dağı eteklerinde tertip edilen akşam yemeğinde günün yorgunluğunu çıkardılar.

Globalizasyonun sonuna gelirken Türkiye Ekonomisi ve 2017 beklentileri

Ertesi gün yapılan eğitim etkinliklerinde Firmanın kısa bir tanıtımı yapıldıktan sonra Dünya siyaset sahnesinde gelişen olaylar ve Türkiye Ekonomisine yansımaları adlı sunuma katılan müşterilerimiz, devletler arası siyaset ve ekonomi dünyasında meydana gelen gelişmeler ışığında Türkiye ekonomisinin 2017 yılında nasıl olacağı, inşaat sektörünün geleceği ve özelde de Antalya İlinin karşılaşabileceği fırsat ve tehditlerin sorgulandığı sunum ilgiyle izlendi.

Nevşehir Ürgüp yöresine yapılan ziyaret ile nihayetlenen gezi programı, Kayseri’de düzenlenen akşam yemeği ve havaalanına uğurlama ile sonlandırıldı.